dnd, d&d dungeons and dragons
 
miejscelata.dbv.pl
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Download ˇ Forum ˇ Linki ˇ Kategorie Newsów
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
ZWIERZAKI
SKLEPIK WSIECH BAB
pusta miska
PRZEPISY SMAKOWITE
SERKI NASZE
AGROPOKOIK
kontakt
CENNIK
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 283
Najnowszy Użytkownik: rzolwczoyf
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
zegar
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ostatnie Artykuły
Dziennik Roku Zarazy...
alergia na alergię
domy tymczasowe
Takie Ciachowe :)
Terapia holistyczna ...
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Na Forum
Najnowsze Tematy
zwierzaki blisko :)
naturalne sposoby na...
robale
noclegi w trasie
Najciekawsze Tematy
zwierzaki blisko :) [5]
noclegi w trasie [4]
robale [2]
naturalne sposoby... [1]
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Witamy
WITAJ W MIEJSCU ŚRODKA LATA
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Polska zakażonych 2,82 mln, zmarło 69 445, ozdrowiało 2,56 mln

rGrenada broni się nadal, ale w Grenadzie zaraza r30;r1;, a raczej zaraza broni się nadal i ani myśli odpuszczać, choć wszyscy chcielibyśmy r30; nie, nie zaraz, mojej aspergerowej duszy całkiem podoba się ograniczenie ludzkiej obecności i chodzenie w maseczkach. Może nie totalny lockdown, ale delikatne ograniczenie, więcej przestrzeni w lokalach, hotelach i transporcie. Trochę pustki, trochę oddechu, trochę mniej nas wszędzie i dokoła. Poza tym fajna taka zaraza dla kogoś, kto lubi układać historie r11; sama bowiem jest historią i tematem ze wszech miar pociągającym. jak to było? rDramat układaszr1;. a z czego łatwiej ułożyć dramaty niż z globalnych zdarzeń? nie, nier30; znowu błąd. Najłatwiej układa sie dramaty z ludzkich dramatów z globalnymi zdarzeniami W TLE.

Jako, że zaraza trwa, a wiosna nas nie rozpieszcza mózg swój zająć postanowiłam poszerzaniem wiedzy o wiedzy 😉 medycznej i stosowanych terapiach w czasach jednej z najsłynniejszych zaraz czyli wieku XIV. (już pominę fakt, że wiek ten kocham miłością wielką i niezmienną, a historia kończy sie dla mnie na roku 1410 z dodatkiem lat Inkwizycji Torquemady pod koniec wieku XV).

Najmilszym oczarowaniem (bo nie rozczarowaniem) było odkrycie, że teoria humoralna ma całkiem sporo wspólnego zr30; teorią pięciu przemian (faktycznie, trochę brakuje piątego elementu :P, ale nijak porównywać medycynę chińską do ówczesnej europejskiej jednak), łącznie z przygotowywaniem posiłków wg ustalonych zasad dotyczących elementów generujących wilgoć, ciepło, suchość i zimno.

Drugim cudownym oczarowaniem było potwierdzenie skuteczności starych metod zapobiegających szerzeniu sie dżumy r11; bielenia i okadzania. Otóż wapno gaszone, stosowane do bielenia izb i budynków zabija drobnoustroje równie skutecznie co profesjonalne środki odkażające a obśmiewane okadzanie doskonale eliminujer30; pchły i im podobne robactwo, które jak wiadomo jest jednym z wektorów choroby.

Trzecim było poznanie niektórych remediów. Niektóre były z rodzaju tych jakie znamy z szkalujących średniowiecze opowiastek i nie mam ich tu zamiaru wybraniać. ale zdarzały się i tak cudne jak maść stosowana u ludzi z pomieszaniem zmysłów (z cudownego dzieła papieża medyka Jana XXI, jednej z moich ulubionych, magicznych wręcz postaci historii), zawierająca m.in. żółtko kurze, biały mak i szalej, a nakładana na r30; błony śluzowe jamy ustnej (nie wolno jej było zjeść) r11; obłędu zapewne nie leczyła, ale oszołomione zmysły mogła uspokoić i to wcale nie ostatecznie i radykalnie, jak można by sądzić 😉 oraz terapia r11; dość szokująca jak na średniowieczne standardy (a może nasze o nim wyobrażenie) r11; seksem w przypadku kamicy moczowej u mężczyzn. Tak, tak r11; średniowieczni medycy zalecali facetom z kamieniami częste stosunki seksualne. Mogłoby to wywołać głupawy uśmiech, gdyby nie obecne, jak najbardziej naukowe, potwierdzenie, że podniecenie i orgazm powodują rozkurcz mięśniówki moczowodu co ułatwia wydalenie niewielkim kamieni z dalszych odcinków układu moczowego. Nie ma się więc z czego śmiać :). Może tylko należałoby pokiwać głową nad klasycznym dla medyków zachodnich brakiem zrozumienia, że choroba i terapia to jedna część medalu, a osoba pacjenta r11; druga. Terapię ową bowiem zalecono cierpiącemu na kamicę wielkiemu mistrzowi Konradowi von Jungingenowi (przypominam, ze zasadniczo Krzyżacy śluby zakonne składali). Facet poszedł w zaparte, terapii ponoć odmówił, polegając na starym dobrym piwie ;).

Dziś zamiast pieska będzie jedno z mych ukochanych a mało znanych dzieł imć Hieronima, czyli rusuwanie kamienia głupotyr1;.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W tym roku Wielkanoc podobna jak rok temu... nieco to szokujące, bo miałam nadzieje, że po roku nikt już o SARS CoV2 nie będzie pamiętał. a jednak - stało się inaczej. Zamknięte niemal wszystko prócz lasów. maseczki zaczynają być elementem stroju... swoja drogą nikt nam nie obiecał, że nam nie trafi się wielki kryzys, wielka wojna albo zaraza. Nie jesteśmy uprzywilejowanym pokoleniem ;).
Tak czy inaczej, z okazji pierwszej niedzieli po wiosennej pełni księżyca życzę wszystkim zwrotu wydarzeń. Pozytywnego - rzecz jasna. Nie takiego, po którym siedzi się na piasku ujeżdżalni i zastanawia się dokąd pobiegło to bydlę i dlaczego. Wszystkiego dobrego i zielonego :*
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
że tak powiem chrzanię. Jest wiosna. lezy śnieg. w nocy - 7. mamy lockdown :/... nie chcę się wyrażać, wiec nic więcej nie napiszę...
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Już 12 lutego zmieniamy Rok Szczura na Rok Bawołu. Metalowego. Czy to dobra zmiana? tak :).
Czas Bawołu to okres dobrobytu, spokoju i zwyczajnej pracy. Czyli czegoś, czego nam brakowało w ostatnim roku ;).
Bawół to zwierzę cierpliwe, rozsądne, łagodne - i takie też cechy docenia. Docenia również odpowiedzialność i pracowitość. To nie jest czas na robienie sztuczek - to czas zwykłej, codziennej pracy, przynoszącej spokój i dobrobyt.
Ale po szalonym czasie szalonego gryzonia chyba będziemy umieli to docenić jak nigdy :)
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Tak tak bo to byli mędrcy, nie królowie ;). Przybyli ponoć z Indii, Arabii i Persji w poszukiwaniu prawdy i odpowiedzi na wynik walki Dobra i Zła, ale już pomijając ów "nieznaczny błąd" ;) - istotne, że prócz tego, że sami szukali prawdy i mieli nadzieję ją odnaleźć przywieźli ze sobą złoto, kadzidło i mirrę - czyli na owe czasy podarki królewskie. i tak sobie myślę, skoro już mamy owo święto na czerwono w kalendarzu, to może warto je uczcić? Nie, nie archaicznymi (no jak żywcem ze średniowiecza...) pochodami Trzech Króli ku uciesze gawiedzi... - ale przynoszeniem podarków. Tym biednym. tym porzuconym, zostawionym. samotnym. Umówmy się, w Wigilię każdy raczej skupiony jest na rodzinie, ale w Trzech Króli? Nie każę nikomu kupować sztabek złota ;)i rozdawać w noclegowniach, ale może właśnie by tak jakoś spróbować? przyjść poczytać bajki w hospicjum dla dzieci, zabrać dzieci z uboższej rodziny do figloraju, przywieźć worek dobrej karmy do schroniska, przyjść z domowymi ciastkami do DPSu? Może to na tym powinno polegac Święto Objawienia?
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
sylwester w lesie, sylwester na polu, sylwester w mieście. o, nam, ludziom wydaje się fajny, wystrzałowy, kolorowy. nam tak (acz nie wszystkim..), pozostałym mieszkańcom lasu, pól czy miasta nie. Huk, kolorowe błyski, zapach materiałów pirotechnicznych - wiecie co to oznacza dla zwierząt? Koszmar, przerażenie, ŚMIERĆ. tak, śmierć. Miejskie ptaki, które przyspiaja w koronach drzew, zmęczone i tak trudnym zimowym czasem kanonada niesie po prostu śmierć. spadają z drzew z powodu ataku serca. Lesne zwierzęta, tak samo wycieńczone zimą, rzucają się do panicznej ucieczki. Zwierzęta które normalnie śpią - niekiedy się budzą, a kiedy zostaje przerwana hibernacja - często oznacza to... śmierć. że o zwierzętach zamkniętych w kojcach, klatkach, boksach - nie wspomnę. Przez lata spędzałam sylwestry w stajni, by zajmować się przestraszonymi końmi (nie wszystkie wpadały w panike, oczywiście, ale niektóre tak). co czują porzucone zwierzaki zwierzaki w schroniskach - nie chcę nawet myśleć. Jak ktoś chce wydac 500 zl, niech kupi karmę dla schroniskowych bid. a jak chce se huknąć to niech se huknie w łeb. Podwórkowy wyścig zbrojeń, cholera... na cale szczęście coraz wiecej osób uznaje, ze puszczenie świstu gwizdu paru stówek jest i głupie, i głupie, i... bezmyślne. no głupie po prostu. i niech tej głupoty bedzie wśród nas coraz mniej...
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W radosnych podskokach do Wielkiego Ogrodu dziś w nocy pobiegła nasza Kozucha-Szeptucha, nasza kochana emerytka Gandhja... Z drzewem wiadomosci dobrego i złego mogą się w Raju pożegnać. z krzewami również. i z kwiatkami ... no chyba, ze jakiś anioł będzie miał za zadanie podawać trawokulki wprost do pysia...
Przeżyła u nas dobrych kilka lat, od ponad 5 była na emeryturze. zasnęła spokojnie w boksie.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Mijają 3 lata odkąd zamieszkał ze mną Jujek - w schronisku Pinki. Mały, wilczasty cudok z wielkim serduchem schowanym głęboko pod całą stertą warkotów. na pewno nie psiak -psitulanka, na pewno pies z charakterem - ale wbrew pozorom tak pozytywny, tak kochany... nie powiem, ze jedyny taki - bo pewnie niestety tysiące "Jujków" wciąż czekają na odkrycie i zabranie zza krat - ale na pewno niesamowity :)
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Takie momenty lubię najbardziej :).
Jujek z powodu pogody był nieco obolaly (gdy skończycie 40 lat, a Jujek "na ludzkie" skończył już dawno, zrozumiecie o co chodzi), zrobiłam mu więc masaż połączony z akupresurą i terapią czakr. układał się, podkładał, wyprężał. Wiedziałam, ze mu pasuje. na trzeci dzień - masuję go po łopatkach, i nagle - coś mi nie pasuje. macam. macam. szukam... narośl, podejrzewana jeszcze niedawno o bycie czerniakiem (tfu tfu apage), mimo innej diagnozy szykowana do cięcia - znikła. nie był to brud, bo w histo miała, ze jest melanocytomą (aż o taki nieporządek laboratoriów nie posądzam ;)). a wzięła i znikła. stawy Juja też mniej bolą. ale narośl cieszy po wielokroć :D
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
nie lubię tego dnia, choć wiem, ze jest... zapalam świeczki dla Filka, Dziadziusia, Pippina, Striderka, Crazego, Ambicji, Haptena, Germanika, Gorbasha... dla moich kochanych i pamiętanych, choć.... juz tak daleko ode mnie... zapalam świeczki dla tych niechcianych i niekochanych, zabitych brutalnie, porzucanych, zaniedbanych...i dla tych traktowanych jak... jak nie wiem co? jak towar? no chyba jak towar... i dla tych, które umierają przez naszą chciwość i arogancję i pychę, których tereny kurczą się rozpaczliwie i które nie mają juz gdzie żyć, po prostu. zapalam świeczki... tyle wokół światła... i tyle wokół ciemności....
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
istnieją razem od zawsze. choć to życie stoi na przegranej pozycji... śmierć wygrywa zawsze. przychodzi nieoczekiwanie... odszedł z naszego domu, daleko za Wielki Tęczowy Most Filuś - najbardziej pierdółkowaty, najkochańszy, najbradziej odklejony od świata mój marmurowiak... do zobacznia Filuś, gdzieś tam...
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 1 z 29 1 2 3 4 > >>
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

CurtisDek
16/08/2017 17:56
efkkjoh http://www.alex-flor-fleu
riste.fr/lunette-oakley-h
alf-x-329.html http://www.tableduterroir
.fr/684-air-max-noir-et-b
leu-homme.php http://www.net-pro-servic
es.fr/nike-


acoyduyfii
28/03/2017 19:44
Bombardować im akcja lichy część obszar. Budżet okrzyk jabłko podczas dzwonek ustalać żółtawy. Zapewne sprzedaż [url=http://www.buerokauf
frau


SiostraGandalf
30/11/2011 15:44


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Pomagamy
PustaMiska - akcja charytatywna
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
POGODA
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


gospodarstwo Miejsce Lata/center>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl